مقالات

1402/9/14 مقالات مطالعه : 5 دقیقه

قطعات اسکانیا

خرید قطعات اسکانیا شاید دغدغه هر راننده‌ای پس از خرید کشنده‌های اسکانیا باشد که در چنین شرایطی، تهیه آن یک مسئله و کیفیت قطعات مسئله‌ای دیگر است. در این بین، برخی از قطعات هستند که تعویض آن‌ها در کشنده‌ها رایج‌تر و مهم‌تر است. در این مقاله با ما همراه باشید تا به معرفی چند نمونه از رایج‌ترین قطعات اسکانیا بپردازیم.

1402/9/12 مقالات مطالعه : 3 دقیقه

دیاگ اسکانیا VCI3

دیاگ اسکانیا SCANIA VCI3، یک دستگاه عیب یابی تخصصی برای کشنده‌های اسکانیا است که از سال 2004 به بعد تولید شده‌اند. این سیستم، با تکنولوژی پیشرفته‌ای که دارد بسیار کارآمد و مناسب برای بررسی سیستم‌های هوشمند کشنده‌های نسل جدید اسکانیا است. در ادامه این مطلب، با قابلیت‌های دیاگ اسکانیا VCI3، چگونگی عملکرد و نحوه کار با این سیستم آشنا خواهید شد.

1402/9/11 مقالات مطالعه : 4 دقیقه

کروز کنترل تطبیقی

کروز کنترل تطبیقی یا ACC مخفف Adaptive Cruise Control نوعی سیستم هوشمند در کشنده‌های نسل جدید اسکانیا است. این سیستم با تکنولوژی پیشرفته‌ای که دارد، سرعت خودرو را به صورت خودکار تنظیم کرده و فاصله ایمن با خودروی جلویی را حفظ می‌کند. در این مقاله، به تعریف کروز کنترل تطبیقی، نحوه کار، انواع مختلف آن و مزایایی که برای رانندگان و محیط زیست دارد، می‌پردازیم.

1402/9/8 مقالات مطالعه : 5 دقیقه

سیستم ضد لغزش ASR

سیستم ضد لغزش ASR مخفف (Anti-Slip Regulation) یکی از سیستم‌های ایمنی کشنده‌های نسل جدید اسکانیا است که از لغزش چرخ‌ها هنگام شتاب گیری جلوگیری می‌کند. این سیستم، در شرایطی که جاده لغزنده است مثل برف، یخ، باران یا روغنی، کارایی بالایی دارد. این سیستم با کنترل لغزش چرخ‌ها، در چنین شرایطی به راننده اجازه می‌دهد که با اطمینان، عمل شتاب گیری را انجام دهد. در این مقاله با معرفی این سیستم همراه باشید.

1402/9/7 مقالات مطالعه : 4 دقیقه

معرفی سیستم کنترل پایداری خودرو ESP

سیستم کنترل پایداری خودرو ESP یا ESC یکی از مهم‌ترین سیستم‌های ایمنی است که در بسیاری از خودروهای مدرن و کشنده‌های نسل جدید اسکانیا موجود است. این سیستم، از کنترل خارج شدن و واژگونی خودرو جلوگیری کرده و هنگامی که متوجه خارج شدن تعادل خودرو یا انحراف از مسیر می‌شود به طور هوشمند اعمال نیروی ترمز جداگانه بر روی چرخ ها را شروع می‌کند. در این مقاله به معرفی کامل این سیستم می‌پردازیم.

1402/9/6 مقالات مطالعه : 4 دقیقه

سیستم هشدار بین خطوط LDW

سیستم هشدار بین خطوط LDW مخفف Lane Departure Warning، یک سیستم ایمنی است که هنگام خارج شدن خودرو از خط کشی‌های جاده، به راننده هشدار داده و ایمنی و راحتی رانندگی را تا حد قابل توجی افزایش می‌دهد. این سیستم به راننده کمک کرده تا موقعیت رانندگی بین خطوط را حفظ کرده تا از برخورد با خودروها یا اشیاء دیگر در جاده جلوگیری کند. در ادامه به جزئیات بیشتر این سیستم و نحوه استفاده از آن پرداخته‌ایم...

1402/9/5 مقالات مطالعه : 4 دقیقه

سیستم ترمز اضطراری پیشرفته AEB

ترمز اضطراری پیشرفته (Advanced Emergency Brake)، یک سیستم ایمنی است که می‌تواند به رانندگان کمک کند تا از برخورد با وسایل نقلیه یا اشیاء دیگر جلوگیری کنند یا در صورت برخورد، شدت آن را کاهش دهند. هنگام وقوع حوادث، در صورتی که راننده به اندازه کافی سریع واکنش نشان ندهد، این سیستم ایمنی پیشرفته به طور خودکار ترمز را برای جلوگیری یا کاهش ضربه اعمال می‌کند. در ادامه مطلب با جزئیات بیشتر این سیستم همراه باشید...

1402/9/4 مقالات مطالعه : 3 دقیقه

ترمز موتور EVB

ترمز موتور EVB مخفف Exhaust Valve Brake، نوعی ترمز کمکی است که با استفاده از سوپاپ‌های خروجی و باز کردن دریچه‌های اگزوز، باعث کاهش راندمان موتور شده که از این طریق عمل ترمز مترمز موتور، سیستمی است که سرعت موتور را بدون فشار به ترمز اصلی کاهش داده و در نتیجه باعث پایین آمدن سرعت خودرو در مواقع اضطراری خواهد شد. در ادامه به جزئیات بیشتر، جهت آشنایی با نحوه عملکرد و کاربرد ترمز موتور EVB می‌پردازیم.

1402/9/3 مقالات مطالعه : 8 دقیقه

روغن موتور تیتان دیزل

عدم استفاده از روغن موتور با کیفیت ممکن است منجر به مشکلاتی همچون آسیب رساندن به موتور، افزایش هزینه‌های نگهداری و.. شود. کیفیت روغن‌های موجود در بازار و در بین تولیدکنندگان می‌تواند متفاوت باشد. علاوه بر این، مشخصات روغن‌های موجود، عموماً در برابر کارایی بالای قوای محرکه اسکانیا کمتر بهینه هستند. بر اساس همین چالش بود که شرکت تیتان دیزل تصمیم به تولید روغن کرد. در این مقاله با معرفی روغن موتور تیتان دیزل با ما همراه باشید.

1402/8/30 مقالات مطالعه : 2 دقیقه

ترمز اگزوز

ترمز اگزوز (Exhaust Brake) نوعی ترمز کمکی است که با بستن مسیر اگزوز از موتور، کار کاهش سرعت موتور را بر عهده دارد. عملکرد این سیستم یا به اصطلاح خفه کن اگزوز به این شکل بوده که از خارج شدن دود موتور جلوگیری کرده و باعث حبس شدن دود بر روی پیستون، مجرای خروجی دود سرسیلندر و منیفولد خروجی دود می‌شود. در این مقاله به یکی از سیستم‌های ترمز کمکی مهم یعنی خفه‌کن اگزوز خواهیم پرداخت....

مطالب بیشتر
20 مورد | صفحه 1 از 2