صفحه نخست / اخبار / موتورهای V8 و سلطان جاده‌ها
تصاویر
  • زمان مطالعه 2 دقیقه
  • 815 نمایش

موتورهای V8 و سلطان جاده‌ها

موتورهای V8 و سلطان جاده‌ها موتورهای V8 نوعی موتور خورجینی احتراق داخلی هستند که از هشت سیلندر تشکیل شده و در یک پیکربندی V شکل قرار گرفته‌اند.

دهم مارس، روز جهانی این نوع موتورها است و به همین بهانه می‌خواهیم نگاه کوتاهی به موتورهای V8 اسکانیا داشته باشیم. یکی از شرکت‌هایی که ارتباط قوی با موتورهای V8 دارد، اسکانیا است.

اسکانیا از دهه 1960 موتورهای V8 را برای کامیون‌های خود تولید می‌کند. موتورهای V8 اسکانیا برای حمل و نقل در مسافت‌های طولانی طراحی شده که راندمان سوخت عالی و آلایندگی کم را ارائه می‌دهد. اهمیت موتورهای V8 برای اسکانیا به قدری زیاد است که برای این نوع موتورها، لوگو خاص طراحی و استفاده می‌کند.

موتورهای V8 صدایی متفاوت‌تر از موتورهای۶ سیلندر خطی دارند؛ به همین دلیل رانندگانی که صدای غرش موتور را می‌پسندند عاشق اسکانیا و موتور V8 هستند. موتورهای V8 اسکانیا به غیر از کاربردشان در کشنده‌های اسکانیا، کاربردهای دیگری مانند مجموعه ژنراتورها و موتورهای دریایی دارند.

از مهمترین ویژگی‌های موتورهای V8 اسکانیا تولید گشتاور بالا در دور موتورهای پایین است که باعث کشش و قدرت بیشتر موتور، بخصوص در جاده‌هایی که سربالایی هستند و نیاز به گشتاور بالا دارد، است. به گفته رانندگان در جاده‌های سربالایی، کشش و گشتاوری که موتورهای V8 تولید می‌کند نسبت به موتورهای مشابه بالاتر است و مشتری آن را در عمل احساس می‌کند. استفاده اسکانیا از موتورهای V8 در کشنده‌های خود، این شرکت را به نامی قابل اعتماد در صنعت حمل‌ونقل سنگین تبدیل کرده و موتورهای آنها مورد توجه خیلی از کسانی است که دنبال قدرت موتور با کیفیت بالا و کارآمد هستند.

این را نیز باید یادآور شد شعاری که اسکانیا با عنوان «سلطان جاده» دارد، نمادی برای همین موتورهای V8 است.